Úvod Jak se dá poznat pupeční kýla?

Jak se dá poznat pupeční kýla?

Pupeční kýlu, neboli vyklenutí „pupíku“ objeví matka u svého dítěte obvykle zcela náhodně. Toto vyklenutí se objevuje většinou  při pláči nebo zatlačení na stolici a po zklidnění samo mizí. U kýly se objeví v oblasti pupku bulka, která jde většinou hned zatlačit zpět do dutiny břišní. Nepravidelně se může objevovat bolest nebo alespoň nepříjemný pocit v místě kýly. Často se kýla neprojevuje žádnými příznaky.

Postupem času dochází ke:

  • Zvětšování bulky, kdy už kýlní obsah nelze vrátit zpět do dutiny břišní. V ojedinělých případech kýla dosahuje značné velikosti.
  • Intenzivní bolestí, zhoršující se při námaze či pláči. Při velké pupeční kýle může docházet již u novorozenců k vyklenování nejčastěji střevních kliček do podkoží.

Diskuse (18 komentářů)

jakub, (11. 08. 2015 19:06) Reagovat
je operace nutná ? když mi začína sezona zápasů a chci hrat i když nemuzu pořadně trenovat břicho
Radka, (29. 10. 2015 13:00) Reagovat
To by měl posoudit lékař. Zkuste se poradit s ním, v jakém je to stadiu a jestli je to bezpečné.
Erika, (28. 12. 2015 08:56) Reagovat
Pupeční kýly se teď taky aktuálně bojím. Mám nějaké příznaky - delší dobu. Teď se to trochu zhoršilo, tak nevím, jestli mám raději mazat k doktoru hned, nebo až po novým roce, ale když to počkalo takovou dobu a nemám akutní bolesti, tak snad to už těch pár dní nezhorší.
Vendy, (02. 03. 2016 18:56) Reagovat
Když má malé dítě pupeční kýlu, je to vždycky vidět na bříšku, nebo může být skrytá. Jak se to pak zjišťuje? Třeba vyšetřením po hmatu?
Dagmar, (19. 10. 2016 23:06) Reagovat
Já už mám po operaci oddalovala jsem taky a pak mě to chytlo úplně minulou sobotu návštěva na pohotovost a hned si mě tam nechali prý to byla velká kýla tak to radši neoddalujte malá bulka bolest umí odeznít ale pak je to horší strašné křeče a musí vás odvést na pohotovost jinak to ani nejde sama někam jít
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Pupeční kýla.cz
Kontakty